→vše Důležité najdeš v menu←

blog se částečně přesouvá sem→whitee.webnode.cz
tak se pls podivejte a napište do návštěvní knihy!

základ-sedni

25. října 2008 v 19:24 | Dája |  + cviky-jak vycvičit pejska

základní povel- sedni


já a Aske na pun´ta šou 2008

Povel sedni je úplně nejzákladnější, jaký je potřeba pejska naučit. S výcvikem na tento povel bysme měli začít už od štěńěte, ale dá se naučit i starého psa.
postup: můžete začít tak, že pejskovi ukážete jeho oblíbený pamlsek. pes stojí, vy držíte mńamku ve výšce jeho čumáku. Poté začnete pamlsek zvedat nahoru. Pejsek bude chtít na pamlsek vidět, tak si pro své pohodlí sedne. Nesmíme však zapomínat na ústní povel "sedni". Druhý spůsob je, že pokud nemáte vyloženě psa který si nenechá jen tak něco líbit, stačí držet pamlsek ve vzduchu, říkat "sedni" , chytit psíka za chlupy na hřbe´te u kořene ocasu (pohud máte krátkossrstého pejska tam někdy stačí zatlačit) a pes by měl být donucen si sednout.
problémy: někdy se stává, že pes začne po pamlsku vyskakovat, a né a né si sednout. V tomto případě doporučuji druhou metodu.
pro pokročilé: můžete naučitz psa reagovat pouze na "znakovku". Stačí abyste mu ukázali jednoduchý prvek rukou a on si sedne (nebo taky lehne, štěkne, vyskočí, na co si ho naučíte, to už je na vás).

a pár obrázků....
tady taky pejsci sedí

i tady


Tento článek není kopírovaný, psala sem ho vlastními slovy podle mé skušenosti.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Blog věnován Askö Údolí kouřů.
♥Nezapomeneme!!!♥